Projektowanie konstrukcji budowlanych, przemysłowych, wsporczych, żelbetonowych i stalowych

Projektowanie konstrukcji budowlanych, przemysłowych, wsporczych, żelbetonowych i stalowych

Mestil to biuro projektowe, które specjalizuje się w realizowaniu koncepcji obiektów użytku publicznego czy też inżynierskich. Dążymy do tego, aby nasze projekty wykonawcze bądź warsztatowe spełniały potrzeby techniczne i estetyczne, przy jednoczesnym uwzględnieniu aspektu ekonomicznego. Tym samym klienci korzystający z usług projektowania konstrukcji budowlanych oraz przemysłowych mogą otrzymać zrównoważony i optymalny koncept. Pracując nad daną koncepcją, bazujemy na szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Ogromną rolę odgrywają również odpowiednio dobrane narzędzia do projektowania, a także organizacja pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować jakość oraz terminowość wszelkich realizacji planów konstrukcji. Chcąc dowiedzieć się, jak wykonujemy projekty przemysłowe, budowlane, warsztatowe i wykonawcze, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Projektowanie konstrukcji w technologii BIM

W naszej pracy wykorzystujemy szereg narzędzi projektowych oraz obliczeniowych. Projekty budowlane, warsztatowe, wykonawcze realizujemy poprzez technologię BIM. Tworzymy modele konstrukcji, które są zarządzane kompleksowo. Począwszy od projektowania wstępnego, kończąc na późniejszej obsłudze powstałego obiektu. Modelowanie i symulacja cyfrowa pozwala przypisywać szereg parametrów do każdego elementu, takich jak wytrzymałość, odporność cieplna czy gęstość właściwa. Przy wprowadzaniu zmian następuje koordynacja zgodności, co automatycznie wyklucza wszelkie błędy podczas realizacji planów. Projektowanie konstrukcji budowlanych oraz przemysłowych w systemie BIM umożliwia przeprowadzanie symulacji poszczególnych wersji projektów koncepcyjnych, warsztatowych czy wykonawczych. Sporządzanie schematów budowy, a także ich późniejsza realizacja, odbywa się dzięki temu w krótszym czasie. Inwestycje mogą więc zostać zakończone zgodnie z harmonogramem.

Projekty budowalno-wykonawcze i ich realizacja dzięki oprogramowaniu BIM

Z myślą o cyfrowym projektowaniu konstrukcji i modelowaniu informacji o budynkach, stworzono specjalne oprogramowanie dla branży inżynieryjnej oraz architektonicznej. Do projektów wykonawczych, warsztatowych bądź budowlanych wykorzystujemy m.in. program Revit. Zestaw narzędzi do tworzenia zestawień, a także szkicowania, gwarantuje wydajność wszelkich procesów BIM. Możliwość współdzielenia pracy sprawia, że członkowie naszego zespołu w skoordynowany sposób działają nad projektem. Natomiast prezentowanie założeń koncepcji odbywa się efektywniej. Dzieje się tak za sprawą gromadzenia danych w przestrzeni chmurowej, do których dostęp mają wszystkie osoby zaangażowane w konkretną realizację. Pracujemy również z oprogramowaniem Advance Steel, przeznaczonym do przygotowywania dokumentacji i projektowania przemysłowych konstrukcji stalowych. Daje pełną kontrolę nad projektem budowlanym, wykonawczym, warsztatowym lub przetargowym – od wstępnych kalkulacji po prowadzenie prac na placu budowy. Dokładne detalowanie obiektów zwiększa sprawność przeprowadzania inwestycji w standardzie BIM.

Projekty dla wykonawców i biur architektonicznych

Oferujemy swoje usługi w zakresie projektowania konstrukcji dla specjalistycznych obiektów inżynierskich, obiektów przemysłowych, budynków użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych. Realizujemy zlecenia od etapu projektu koncepcyjnego, poprzez koncept budowlany, opracowania wykonawcze oraz warsztatowe. Naszą ofertę kierujemy do biur architektonicznych, generalnych wykonawców i zakładów prefabrykacji elementów konstrukcji. Jesteśmy przekonani, że gwarantem sukcesu każdego planu jest ścisła współpraca branż w ramach zespołu projektowego, dlatego naszą ideą jest realizacja swoich zadań z zaangażowaniem i inicjatywą w opracowywaniu rozwiązań technicznych adekwatnych do ich funkcji i dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów. W zależności od wymogów zlecenia, dokumentację projektową i konsultacje wykonujemy w języku angielskim lub niemieckim z uwzględnieniem wytycznych i norm danego regionu. Elementy stalowe i zbrojenie elementów żelbetowych definiujemy bezpośrednio w trójwymiarowym modelu konstrukcji. Z tego samego modelu generujemy gotowe rysunki wykonawcze, dzięki czemu na każdym etapie projektu budowlanego, warsztatowego bądź przemysłowego zachowujemy ścisłą zgodność między wydaną dokumentacją a modelem podczas projektowania.

Dlaczego warto nam zaufać?

W naszej działalności stosujemy ujednolicone rozwiązania pozwalające zminimalizować ryzyko błędów. Dbamy o jakość i kompletność każdego projektu – przemysłowego, budowlanego, przetargowego, warsztatowego czy wykonawczego. Dostarczamy go wraz z wyczerpującymi opisami technicznymi. Koncepcje wykonane zgodnie z obowiązującymi normami mają na celu ograniczenie kosztów projektowania i budowy przy jednoczesnym zachowaniu jakości inwestycji, a tym samym bezpieczeństwa eksploatacji obiektu w przyszłości. Na specjalne życzenie dokonujemy autorskiego nadzoru na placu budowy. Wobec tego projektowanie konstrukcji przemysłowych i budowalnych to tylko jeden z etapów współpracy. Tworząc projekty warsztatowe, wykonawcze czy koncepcyjne, działamy elastycznie. Pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie oraz potrzeby klienta. Zachęcamy Państwa do współdziałania z doświadczoną i zgraną grupą inżynierską Mestil.

Sprawdź również: Analiza i ekspertyza konstrukcji, koordynacja i modelowanie w środowisku BIM