Koordynacja i modelowanie w środowisku BIM – projektowanie konstrukcji revit, tekla, advance steel

Koordynacja i modelowanie w środowisku BIM – projektowanie konstrukcji revit, tekla, advance steel

Nieustanny rozwój rozwiązań informatycznych daje architektom ogromne możliwości w zarządzaniu informacjami o projektowanym budynku. Najlepszym przykładem jest modelowanie BIM (Building Information Modeling). Wraz ze specjalnym oprogramowaniem do projektowania konstrukcji Tekla, Advance Steel bądź Revit sprawia, że jesteśmy w stanie zagwarantować niezawodność działań koncepcyjnych. Ułatwia precyzowanie architektury, a także planowanie przyszłego gospodarowania wnętrz. Już teraz zachęcamy, aby poznać więcej szczegółów.

Wszystkie zalety modelowania BIM

Jakie udogodnienia daje powyższa technologia? Dzięki modelowaniu BIM zyskujemy dostęp do najważniejszych informacji o projekcie. Usprawnia też proces tworzenia koncepcji. Podczas projektowania konstrukcji poprzez programy Tekla, Advance Steel lub Revit testujemy rozmaite schematy. W ręce klientów trafiają tym samym optymalne rozwiązania. Cyfrowe obiekty uwzględnią wszystkie rzeczywiste parametry. Natomiast duże zróżnicowanie powstających raportów daje nieograniczone wręcz możliwości analityczne. W łatwy sposób eliminujemy wszelkie nieprawidłowości na początkowych etapach pracy. Prowadzimy ją wydajnie przy odpowiedniej optymalizacji kosztów. Co ważne, nowoczesne narzędzia do modelowania BIM pozwalają tworzyć najbardziej zaawansowane konstrukcje. Oprogramowanie Advance Steel, Revit oraz Tekla pomaga też przy rozbudowie istniejących już obiektów. Sprawdza się przy planowaniu budynków energooszczędnych, stawianych w trosce o środowisko naturalne.

Jak działamy?

Projekty realizujemy przy użyciu zaawansowanych narzędzi projektowych (Revit, Advance Steel, Tekla), które są dostosowane do tworzenia dokumentacji według metodyki technologii modelowania i projektowania BIM. Pozwala to na podjęcie współpracy z innymi branżami i zespołami projektowymi w sposób optymalny – co przekłada się na szybki czas wykonania zlecenia i zapewnienie wysokiego standardu dostarczonej przez nas dokumentacji. Praca w środowisku BIM zapewnia stały wgląd w trójwymiarowy model projektowanego obiektu i ułatwia nam dostosowanie naszych rozwiązań do wymagań podyktowanych przez szczególne rozwiązania architektoniczne, faktyczny przebieg instalacji lub aktualny stan struktury budynku w przypadku jej rozbudowy Dysponujemy doświadczeniem i narzędziami do projektowania i modelowania niezbędnymi do wykorzystania nowoczesnych technologii takich jak skany laserowe 3D i fotogrametria (LaserScan). Dzięki programom Advance Steel, Teka i Revit gwarantujemy dużą precyzję usytuowania projektowanych konstrukcji w stosunku do istniejących elementów obiektu – ma to szczególne znaczenie przy projektach modernizacji istniejących konstrukcji przemysłowych lub struktur wsporczych linii technologicznych z dużym nasyceniem instalacji.

Modelowanie BIM i powszechne narzędzia do projektowania konstrukcji

W jaki sposób wykorzystujemy cyfrowe narzędzia? Projektowanie konstrukcji przez programy Revit, Tekla i Advance Steel umożliwia modelowanie kształtów oraz struktur 3D przy zachowaniu dużej dokładności parametrycznej. Natychmiastowe wprowadzanie zmian w przekrojach oraz zestawieniach usprawnia pracę nad dokumentacją. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymują dostęp do modeli, co poprawia koordynację wspólnych działań. Sprawna współpraca architektów, a także inżynierów, to mniejsze ryzyko błędów m.in. na etapie konwersji danych. Program Revit do projektowania BIM to metoda tworzenia wizualizacji, które pomagają nam, aby w efektywniejszy sposób przedstawiać Państwu szereg wszystkich założeń konstrukcyjnych. Możemy również śledzić wszelkie zmiany parametrów w okresie eksploatacji obiektu.

Możliwości projektowania Advance Steel i Tekla

Do automatyzacji procesów tworzenia projektów BIM stosujemy też inne powszechne rozwiązania. Projektowanie i modelowanie konstrukcji przez programy Tekla i Advance Steel wpływa na optymalizację czasu niezbędnego do przygotowania całej koncepcji. Wydajna realizacja rysunków produkcyjnych to jednocześnie gwarancja dokładnego sporządzania dokumentacji budowlanej. Dzięki niemu mamy pewność właściwego wymiarowania w stropach, ścianach czy słupach. Dokumentacja uwzględnia zaś szereg szczegółów, które są niezbędne w modelowaniu BIM. Natomiast pojedynczy model stworzony poprzez Teklę i Revit oraz Advance Steel służy nam analizie i wymiarowaniu. Tym samym każdą zmianą jesteśmy w stanie zarządzać w efektywny sposób, co zwiększa wydajność pracy.

Projektowanie konstrukcji w programie Advance Steel

Jak działamy podczas detalowania układów elementów ze stali? Projektowanie konstrukcji odbywa się przy pomocy oprogramowania Advance Steel. Jeśli chodzi o modelowanie BIM,pomaga nam w przygotowywaniu różnych komponentów konstrukcyjnych, takich jak poręcze, schody czy ramy portalowe. Duża funkcjonalność, podobnie jak w przypadku narzędzi Revit i Tekla, przyczynia się do wydajnego zarządzania każdym projektem. Chcąc poznać więcej szczegółów na temat koordynacji i modelowania w środowisku BIM przy użyciu zaawansowanych narzędzi Revit, Tekla i Advance Steel, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem inżynierów i projektantów. Udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania, a także zapoznamy z warunkami współpracy.

Sprawdź także: Projektowanie konstrukcji budowlanych, analiza i ekspertyza konstrukcji